KAR1497 M

sobota, 24 březen 2018 19:07

DESATERO RAD PŘED PRVNÍM OCR ZÁVODEM

Zde pár rad, jak na první OCR závod:

  1. Pečlivě si prostuduj v klidu domova info od pořadatele: kde je lokalitazávodu,propozice, připrav reverz atp. V opačném případě budeš v prostoru startovní arény jak představitel hlavní role seriálu Lost, a to nechceš!
  2. Ráno v den závodu se nezapomeň podívat na teploměr. Když se v třiceti stupních nabalíš, budeš se po pěti minutách potit jak Sobotka na audienci u Zemana, a to nechceš! Když půjdeš v mínus šesti v kraťasech, zjistíš, že mráz přichází nejen z Kremlu, a to nechceš!
  3. První co popadneš po výlezu ze sprchy je sportovní spodní prádlo, které drží na těle. Na bahnité trati se bahno na bavlněné nabalí tak, že předvedeš nedobrovolný striptýz, a to nechceš!
  4. Dál na sebe hoď pohodlné a funkční oblečení, nenasákavé vodou. Ideálně rychle vysychající syntetika. V bavlněném budeš po první vodě připomínat nacucaný mop, a to nechceš! Mysli i na prodyšnost - v nedýchajícím oblečení budeš za pár minut jak skleníková okurka - a to nechceš!
  5. Vol vhodnou obuv. Pokud jsi hardcore bojovník, můžeš jít bos. Pokud zvolíš špatnou obuv, půjdeš bos stejně, protože na Tvých křuskách si smlsne první hlubší bahno. Pokud půjdeš zimní závod v sálovkách, budeš jako na lyžích - a to nechceš!
  6. V den závodu vyraž s časovou rezervou na parkoviště u startovní arény. Jinak prvních pár km ujdeš ještě bez čipu cestou od káry ke startu, a to nechceš! Dojdi si před startem na WC - jinak budeš značit trať kromě organizátorů i Ty - a to nechceš!
  7. Na trať si sebou vezmi výživu, odpovídající její délce a času, který na ní pravděpodobně strávíš. V horkém létě bez vody s sebou budeš lemtat vodu z kaluží - a to nechceš! Bez magnesia či soli budeš po třetím kopci krapet v křeči - a to nechceš!. Když vyrazíš nalehko a půjdeš se 40 kg pytlem do černé sjezdovky za supění překonávajícího ruskou lokomotivu Sergeje, budeš slintat na okolní běžce s energy gely jak Pavlovův pes - a to nechceš! 
  8. Na noční závod se ujisti, že máš čelovku a v ní dostatečně nabité baterie. V opačném případě se Tvůj závod změní z překážkového na orientační, a buď budeš jako Jeníček a Mařenka vyhlížet světlo, nebo čekat do rána v temném lese na svítání - a to nechceš!
  9. Nepřeceňuj svoje síly a schopnosti. Na překážkách se neboj říci někomu o pomoc, nebo pokud se na ní necítíš, jít na penalizaci. Pokud se přeceníš, prohlédneš si sanitu záchranářů zevnitř - a to nechceš!
  10. Všech devět předešlých rad Ti může pomoci, ale nejlepší pomocnou ruku najdeš na konci svého ramene, a nejlepšího rádce na konci svého krku. Závod je hodně o hlavě, tou se vítězí. Viděl jsem fyzicky velmi trénované závodníky, kteří vzdali pár kilometrů před cílem. Viděl jsem i ty, kteří by na první pohled nikdy neměli dojít do cíle, a došli. Věř sám sobě. Na trati pomáhej ostatním, bude-li třeba, a neboj se si říci o pomoc jim či dobrovolníkům. Tak téměř vždy dosáhneš cílové roviny - a to chceš!