KAR1497 M

pondělí, 27 srpen 2018 08:43

Tisková zpráva: Přes tisíc závodníků bylo zasaženo bahnem. Nikdo neunikl čistý.

PARDUBICE (13.8.2018)- v neděli 12.8. proběhl v Pardubicích další závod běžeckého překážkového seriálu Gladiator race s oficiálním názvem GLADIATOR RACE/RUN PARDUBICE. Na startu čekalo přes 1300 závodníků profesionálních i amatérských sportovců všech věkových kategorií. Závodníci překonali 4 km trať s 20 překážkami. Za tropického počasí byli vystavěni nejvíce bahna a překážek na 1 km závodu.

„Vodě s bahnem jsem se chtěl vyhnout, co nejdéle to půjde, zatímco hned u první překážky jsem musel přeplavat část řeky a pak už se to se mnou táhlo celý závod. Kanály. Voda. Bahno.“ Takto popisuje závod bývalý účastník Mistrovství České republiky v kickboxu Jan Pádecký.

Hlavní závod Gladiator race/run Pardubice odstartoval v 11.30 hodin. Celkově se pardubického závodu účastnilo 1323 závodníků, z toho 404 dětí. Absolutním vítězem hlavního závodu se stal Lukáš Novák s neuvěřitelným časem 00:25:37. Mezi ženami se na první místě umístila Zuzana Kocumová s časem 00:27:21. Atraktivní trasa kolem Zámku Pardubice a na soutoku řek Labe a Chrudimky, kde už pro závodníky byla připravena osvěžující kombinace osvědčených i nových překážek, si podmanila atmosféru celé akce.

Na závěr sportovec Jan Pádecký dodává: „Gladiator race je super zážitek, kdy si i amatér může připadat jako profesionální sportovec. Radost z překonávání překážek Vás vede dál. Atmosféra byla úžasná, takže když už máte pocit, že nemůžete, podíváte se na lidi kolem sebe, a to Vám dodá obrovskou sílu.“

Organizátoři akce nezapomněli ani na rodiny s dětmi, a právě pro ně přichystali závody KIDS GLADIATOR RACE a FAMILY, které proběhly ve stejný den. Po celou neděli byl pro účastníky připraven doprovodný program. Tento unikátní závod se konal v rámci Sportovního parku Pardubice, který svým konceptem navazuje na Olympijský park z roku 2016.

Víc informací o běžeckém překážkovém seriálu Gladiator race a závodu Gladiator race/run Pardubice lze získat na webových stránkách: