KAR1497 M

pátek, 17 květen 2019 07:36

Gladiator Race překážková dráha

Gladiator Race překážková dráha i kontaktní sprint již tento pátek a sobotu u OC Futurum Hradec Králové

Hradec Králové, 14. května 2019

Pořadatelé nadcházejících závodů opět zvolili unikátní formu a netradiční lokalitu pro závody vyhledávané série Gladiator Race. V pátek 17. a v sobotu 18. května se u obchodního a zábavního centra Futurum Hradec Králové uskuteční klání na překážkové trase pro děti a mládež či kontaktní sprint na 100 metrů o sedmi překážkách pro hobby i profi dospělé.  Podtitulem celé akce, která se opět bude konat pod hlavičkou organizace Sportvisio, je Gladiator Race pro každého. Tedy do závodu se mohou hlásit celé rodiny, jednotlivci i děti, a to i bez ohledu na předchozí zkušenosti.

„Loňská premiéra závodů Gladiator Race Challenge u našeho centra zaujala nejen závodníky a závodnice, ale také příchozí diváky. Zároveň na základě předchozího zájmu letos pořadatel umožnil se postavit na start také dětem a mládeži. Tedy si budou moci atmosféru a adrenalin vyzkoušet nově také mladí gladiátoři a gladiátorky. Těší nás, že tímto způsobem i nadále rozšiřujeme dlouhodobou spolupráci s organizací Sportvisio, jež u nás pravidelně pořádá sportovní dětské dny i klání,“ přibližuje Pavel Urban, marketingový manažer OC Futurum Hradec Králové, které patří do skupiny CPI Property Group.

Ručkování, skákání, šplhání, podlézání čeká na trati malé i velké bez ohledu na zkušenosti. Zapojit se může úplně každý. V pátek 17. května dopoledne budou překážky postaveny pro školy a školní kolektivy. Odpoledne budou probíhat tréninky na trati, a to jak pro děti, tak pro dospělé. Bude možné si vyzkoušet dráhu a proběhnout trasy. Na mladší závodníky a závodnice od roku narození 2004 a mladší čekají trasy v délce jednoho či dvou kilometrů dle věku. Samotné závody Kids Gladiator Race se uskuteční v sobotu 18. května mezi 10:00 a 12:00.

Dospělým od 16 let je určen závod Gladiator Race Challenge, kdy budou bojovat o každý centimetr. Opět se bude jednat o kontaktní sprint na 100 metrů přes sedm překážek inspirovaný skikrosem. Na trať totiž vždy vyrazí paralelně čtyři závodníci – dva nejhbitější a nejrychlejší postupují do dalšího kola.

Registrace jsou na webu organizátora  www.gladiatorrace.cz možné online do středy 15. května. Následně při nevyčerpaných kapacitách též v královéhradeckém centru Futurum.

Koncept závodů slibuje zážitek jak pro závodníky, tak pro diváky, pro které je připraven taktéž doprovodný program včetně skákacího hradu, foto stěny, kreativních aktivit či informačního stánku pořadatele.

HARMONOGRAM

Pátek 17.5.

9:00 - 13:00 Gladiator Race School Edition (program pro školní skupiny, soutěž o nejpočetnější školní tým)

13:00 - 16:30 Gladiator Race pro každého (dětský den pro veřejnost)

17:00 - 18:30 trénink zdarma pro dospělé

Sobota 18.5.

9:00 - 13:00 Dětský den s Gladiatorem (doprovodný program pro rodiče s dětmi)

10:00 - 12:00 Kids Gladiator Race (dětský závod)

13:00 - 18:00 Gladiator Race Challenge (eliminační závod pro hobby i elite účastníky a účastnice)

    - 12:30 - 13:30 trénink

    - 14:00 - 15:30 měřené rozběhy I. a II. kolo

    - 15:30 - 18:00 vyřazovací běhy (osmifinále, čtvrtfinále, semifinále, finále)

    - 18:00 vyhlášení výsledků


Více informací na  www.futurumhradec.cz a Facebooku centra. Taktéž na webu pořadatele  www.gladiatorrace.cz a  www.sportvisio.cz.